• IMG_7124.JPG
  • IMG_7697.JPG
  • IMG_7624.JPG
  • IMG_7628.JPG
  • IMG_7080.JPG
  • IMG_7202.JPG
  • IMG_7525.JPG
  • IMG_7320.JPG
  • IMG_7511.JPG
  • IMG_7574.JPG
  • IMG_7130.JPG
  • IMG_7521.JPG
  • IMG_7524.JPG
  • IMG_7741.JPG
  • IMG_7543.JPG
  • IMG_7409.JPG
  • IMG_7568.JPG
  • IMG_7627.JPG
  • IMG_7671.JPG
  • IMG_7722.JPG
  • IMG_7225.JPG
  • IMG_7736.JPG
  • IMG_7660.JPG
  • IMG_7646.JPG
  • IMG_7387.JPG
  • IMG_7589.JPG
  • IMG_7669.JPG
  • IMG_7749.JPG
  • IMG_7612.JPG
  • IMG_7663.JPG
  • IMG_7266.JPG
  • IMG_7744.JPG
  • IMG_7520.JPG
  • IMG_7708.JPG
  • IMG_7620.JPG
  • IMG_7440.JPG
  • IMG_7686.JPG
  • IMG_7650.JPG
  • IMG_7459.JPG
  • IMG_7445.JPG
  • IMG_7723.JPG
  • IMG_7353.JPG
  • IMG_7602.JPG
  • IMG_7517.JPG
  • IMG_7565.JPG
  • IMG_7172.JPG
  • IMG_7750.JPG
  • IMG_7743.JPG
  • IMG_7747.JPG
  • IMG_7746.JPG
  • IMG_7585.JPG
  • IMG_7077.JPG
  • IMG_7079.JPG
  • IMG_7631.JPG
  • IMG_7466.JPG
  • IMG_7680.JPG
  • IMG_7724.JPG
  • IMG_7667.JPG
  • IMG_7313.JPG
  • IMG_7532.JPG

Resultatliste - Sæsonafslutning efterår 2018

Hvalpe:

   

Nr. 1
Bettina og Fili
57 Point

 
   

Nr. 2
Tania og Filu
52 Point

 
   

Nr. 3
Monica og Toby
43 Point

 
   

Nr. 4
Razmus og Nikki
41 Point

 
   

Nr. 5 
Claus og Balder
34 Point

 
   
Nr. 6 
Monica og Teddie
27 Point
 
   

Unghunde:

   

Nr. 1 (delt)
Gitte og Liva
66 Point

 
   

Nr. 1 (delt)
Per og Noah
66 Point

 
   
Nr. 2 
Monica og Thor
60 Point
 
   
Nr. 3 
Rita og Ida
59 Point
 
   
Nr. 4 
Alec og Queen
58 Point
 
   
Nr. 5 
Majbritt og Alma
31 Point
 
   

Makkertræningshold / Nordisk

   

Nr. 1 
Mette og Mason
58 Point

 
   

Prøvehold:

   
Nr. 1
Kenneth og Mocca
86 Point
 
   
Nr. 2
Børge og Paw
69 Point
 
   
Nr. 3
Hanna og Dina
60 Point
 
   
Nr. 4 (delt)
Per og Hoodoo
59 Point
 
   
Nr. 4 (delt)
Leif og Laika
59 Point
 
   

Rallyhold:

   
Nr. 1
Elin og Bine
81 Point

 

 

 

   
Nr. 2
Åse og Laika
54 Point
 
   
Nr. 3
Karen og Aslak
51 Point
 
   
Nr. 4
Bettina og Max
49 Point
 
   
Sanne og Laban
Disk

 
   
Karin og Arthur
Afbrudt
 

Kommende aktiviteter

Prøvehold / Selvtræning
Torsdag 21. Feb. 2019
Kl. 19:00 -
Bytur / Færdselstræning
Lørdag 23. Feb. 2019
Kl. 10:00 -
Rallyhold
Søndag 24. Feb. 2019
Kl. 09:00 -
Hundetræning - Lydighedstræning - Lektion 3
Søndag 24. Feb. 2019
Kl. 10:00 -
Byttedriftsmotivation
Søndag 24. Feb. 2019
Kl. 11:15 -

Besøgende på hjemmesiden

Vi har 772 gæster og ingen medlemmer online

Besøg os på Facebook

Træningstider

Torsdage kl. 19.00

  • Prøvehold

Søndage kl. 9.00

  • Rallyhold

Søndage kl. 10.00

  • Hvalpe 2 - 5 måneder
  • Nybegyndere
  • Hvalpe fortsætter / let øvede
  • Brugshundetræning / Nordisk
  • Færdselsprøvehold
  • Øvede hunde

Søndage kl. 11.15

  • Byttedriftsmotivation   

Andre aktiviteter -
se tidspunkterne i
aktivitetskalenderen: 

  • Sporhold
  • Runderingsture
  • Byture
  • mv.

Nye medlemmer i hovedklubben

Kreds 7 byder velkommen til følgende nye medlemmer i Schæferhundeklubben for Danmark:

Kim Poulsen
Jesper Baldur Hansen
Tom Andersen
Per Pilov
Lone Feilskov
Tania Sejling
Børge Larsen
Gitte Christensen
Bjarne Andersen
Alec Barington
Signe Lykke Juhl

Indmelding i hovedklubben

BEMÆRK! Nogle af vores hold og aktiviteter kræver medlemskab af Hovedklubben (Schæferhundeklubben for Danmark) - tilknyttet Kreds 7, ligesom det er et krav hvis man f.eks. ønsker at gå til prøve eller deltage på et skue.
Indmeldelse og betingelser findes HER.

FCI’s prøvereglement 2019 - IGP 2019

Brugshundeprogrammet med beskrivelse af alle prøver der gælder fra januar 2019 (IGP) kan hentes HER.

Administrator login

Go to Top
Template by JoomlaShine